iPad či ne-iPad, toť otázka

Již od těchto dní mohou zákazníci začít s objednávkami zařízení Apple iPad, chcete jen ale doopravdy? Pokud ano, zkuste ještě zvážit ten fakt, že do konce roku tu budou desítky jeho levnějších linuxových alternativ.
reklama

Důvod, proč nemáme za to, že je Apple iPad skvělým společníkem, je hned několik, ale buďme konkrétní: Nestačí zaplatit jen 499 USD za komplet a být vybavený, jak je zvykem u jiné techniky, dokonce i za obyčejný napájecí kabel zaplatíte dalších 29 USD atd. atd. Dále je tu ta věc týkající se DRM – Apple hodlá použít DRM u e-knih a dalšího digitálního obsahu, takže si u něj koupená a zaplacená data / multimédia ani nemůžete zálohovat.

iPad či ne-iPad, toť otázka

A proč vlastně čekat, když chcete podobné zařízení teď? Společnost ARM tvořící čipy pro moderní elektroniku se nechala slyšet, že ještě před koncem roku bude na trhu kolem 50 klonů iPadu a že všechny tyto „zábavné tablety“ poběží většinou na operačním systému Linux. Nesmíme zapomenout ani na Android OS a MeeGo od Intelu / Nokie. Mimochodem, zařízení na snímku je SmartQ 5 stojící 132 USD a běžící na Ubuntu.

Zdroj: Computerworld Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru