iOS ovládá téměř 55 % mobilního trhu

Podíl mobilního operačního systému iOS na globálním trhu v minulém měsíci překonal 50% hranici, Android nemá ani 20 %.
reklama

Všechny ostatní operační systémy pro chytré telefony a tablety se drží pod 20% hranicí. Vyplývá to z nejnovějších statistik společnosti Net Applications. Podle nich iOS drží 54,65 % trhu, zatímco druhá Java ME má 18,85 % a třetí Android ovládá pouhých 16.26 % globálního trhu. Na čtvrté pozici se umístil Symbian s 6,12 % a pětku uzavírá BlackBerry s 3,29 %. Všechny ostatní operační systémy mají pod jedno procento.

Podobné je to i u mobilních webových prohlížečů. Zde Safari ovládá 55,59 % trhu, zatímco Opera Mini má 18,92 % a prohlížeč Androidu 16,03 %. Otázkou zůstává, jak to, že je iOS tak dominantní, když na největším (americkém) trhu je Android před iOS a 56 % chytrých telefonů prodaných v posledních třech měsících běží na platformě od Googlu. Podle Net Application je řešení jednoduché - i když se prodává velké množství smartphonů s Androidem, tabletů na této platformě je velmi málo a dominuje zde Apple. Navíc neexistuje žádný ekvivalent iPodu, který by běžel na Androidu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru