iOS 7 obsahuje velké bezpečnostní riziko

Díra v novém mobilním operačním systému od Apple umožňuje komukoli proniknout přes zabezpečení číselného kódu na iPhonu a iPadu a získat přístup k fotografiím, emailům, textovým zprávám či aplikacím.
reklama

Apple v oficiálním prohlášení rychle uznalo, že si je chyby vědomo a pracuje na opravě iOS. Útok není zcela jednoduché provést, avšak s trochou tréninku to zvládne každý. Postup je následující:

  • na uzamčené obrazovce gestem zobrazte nové kontrolní centrum
  • následně otevřete aplikaci hodiny a držte vrchní tlačítko na zapínání/vypínání zařízení, dokud se neukáže obrazovka dotazující se, zda chcete zařízení vypnout
  • namísto vypnutí klikněte na Zrušit a dvakrát rychle zmáčknete spodní (domácí) tlačítko

Pokud budete úspěšní, dostanete se na obrazovku, na níž můžete volně disponovat s několika aplikacemi. Bylo potvrzeno, že celý postup funguje jak na iPhone 5, tak na iPhone 4S. Není zatím jasné, jak dlouho bude Apple trvat vytvoření záplaty - do té doby se doporučuje deaktivovat kontrolní centrum tak, aby nebylo dostupné z uzamčené obrazovky.

To lze provést přes Nastavení - Kontrolní centrum - Přístup na uzamčené obrazovce. O díře jako první informoval Jose Rodriguez, což je ten samý člověk, který našel podobnou díru i v iOS 6 dříve v tomto roce. Na díru v iOS 7 Rodriguez přišel do hodiny poté, co si iOS 7 stáhl.

 Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru