iOS 7 obsahuje velké bezpečnostní riziko

Díra v novém mobilním operačním systému od Apple umožňuje komukoli proniknout přes zabezpečení číselného kódu na iPhonu a iPadu a získat přístup k fotografiím, emailům, textovým zprávám či aplikacím.

Reklama

Apple v oficiálním prohlášení rychle uznalo, že si je chyby vědomo a pracuje na opravě iOS. Útok není zcela jednoduché provést, avšak s trochou tréninku to zvládne každý. Postup je následující:

  • na uzamčené obrazovce gestem zobrazte nové kontrolní centrum
  • následně otevřete aplikaci hodiny a držte vrchní tlačítko na zapínání/vypínání zařízení, dokud se neukáže obrazovka dotazující se, zda chcete zařízení vypnout
  • namísto vypnutí klikněte na Zrušit a dvakrát rychle zmáčknete spodní (domácí) tlačítko

Pokud budete úspěšní, dostanete se na obrazovku, na níž můžete volně disponovat s několika aplikacemi. Bylo potvrzeno, že celý postup funguje jak na iPhone 5, tak na iPhone 4S. Není zatím jasné, jak dlouho bude Apple trvat vytvoření záplaty - do té doby se doporučuje deaktivovat kontrolní centrum tak, aby nebylo dostupné z uzamčené obrazovky.

To lze provést přes Nastavení - Kontrolní centrum - Přístup na uzamčené obrazovce. O díře jako první informoval Jose Rodriguez, což je ten samý člověk, který našel podobnou díru i v iOS 6 dříve v tomto roce. Na díru v iOS 7 Rodriguez přišel do hodiny poté, co si iOS 7 stáhl.

 Zdroj: Techspot

Reklama

Komentáře

takže stačí nedávat je z ruky? vzdáleně se tam nikdo nedostane? to přežiju...

Petra Procházková

StaWEBnice.com

Přidat komentář