iOS 5.0.1 je venku - i s jailbreakem

Apple koncem tohoto týdne vydalo novou verzi svého operačního systému iOS, která opravuje problémy s vybíjením baterie. Nyní je ke stažení dostupný i jailbreak.
reklama

Apple nakonec veřejně neoznámilo, co vedlo k vybíjení baterie, nová verze iOS by však tento problém měla opravovat. Kromě toho iOS 5.0.1 přináší také nová gesta na původní iPad, opravuje chyby v dokumentech a iCloudu a přináší vylepšení hlasového rozpoznávání pro australské uživatele. K nainstalování aplikace bez nutnosti připojení telefonu k počítači stačí kliknout v Nastavení na Obecné a Aktualizace softwaru. Aktualizace má kolem 45MB a uživatelé jsou požádání, aby během aktualizování připojili svá zařízení do nabíječky.

Hackerská komunita (konkrétně Dev Team) včera oznámila, že se jí pro iOS 5.0.1 již podařilo vytvořit jailbreak. Ten však bohužel zatím nefunguje na iPhonu 4S a iPadu 2. Důvod je takový, že tato zařízení běží na novém čipu A5 od Intelu, který průběhu jailbreaku brání. Hackeři však uživatele ujišťují, že usilovně pracují na tom, jak omezení obejít.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru