Internetový zločin trhá rekordy

Minulý rok byl díky ekonomické krizi tuhým oříškem pro řadu z firem, ovšem ukázal se být naopak nadprůměrně hojným rokem z hlediska kyber-zločinců. Nejenom, že se zde točí stále více peněz, přitvrdily se ale i metody pro jejich vymáhání.
reklama

Dle údajů, jež jsou k nalezení ve zprávě zveřejněné americkým úřadem známým jako U.S. Federal Bureau of Investigation's Internet Crime Complaint Center (IC3) byly v roce 2009 od obětí nejrůznějších počítačově-internetových zločinů nahlášeny škody v úhrnné částce 559,7 milionů USD, což je hodnota oproti minulému roku více než dvojnásobná.

Scam dnes ovšem nemusí mít vždy podobu právě jen podvržených stránek či pošty známé instituce (pojišťovna, banka, ...), ale klidně i tvář řádově drsnější, o níž se zmiňuje řada obětí v Anglii. Zde je totiž poslední dobou velmi populární internetové vydírání, kdy oběti přijde e-mail sdělující, že je od zabijáka najatého k jejímu odklizení, pokud ovšem poukáže 800 USD do 72 h, zabiják prý zruší svoji „zakázku“.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru