Internetový prohlížeč Google Chrome ohrožuje pozice Safari

Webový prohlížeč Google Chrome se z místa absolutní nuly vyšvihl na prakticky stejnou pozici, jakou právě vlastní Apple se svým browserem Safari. Boj o třetí příčku se tak dále zostří.
reklama

Výše uvedené sdělila společnost Net Applications věnující se webovým měřením. Internet Explorer 7 mezitím ztratil za poslední měsíc další kousek tržního koláče. Na druhou stranu si ovšem IE8 polepšil za poslední měsíc z 10 % na 12,5 %. Dá se samozřejmě očekávat, že tento trend bude u Microsoftu pokračovat (ie. útlum IE7 a růst IE8).

Fima Net Applications použila pro červencové výsledky svoji novou metodologii, která uvažuje různé země různě důležitě a to vždy s přihlédnutím na počet jejích "internetových obyvatel". Je to jen logické. Kupříkladu Čína s 253 miliony "obyvatel" byla silně podceněna a naopak jiné země s méně četným zastoupením zbytečně přeceněny.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru