Internet nominován na Nobelovu cenu

Norský Nobelův institut včera potvrdil, že na letošní Nobelovu cenu míru je nominováno celkem 237 subjektů. Přesto, že není zvykem odhalovat veřejnosti, kdo je součástí seznamu, zahraničním novinářům se podařilo zjistit, že mezi nominovanými je i internet.
reklama

Dle institutu byl internet nominován italskou odnoží magazínu Wired, který má na starosti šéfredaktor Riccardo Luna. Ten se nechal slyšet, že internet je zdrojem míru a zdůraznil poté jeho význam při doručování informací do všech koutů světa, včetně oblastí, které z jeho otevřenosti nejsou vůbec nadšeny - Čína, Írán, ...

Geir Lundestad, ředitel Nobelova institutu, k věci řekl, že jejich organizace sice nesděluje identity nominovaných, nicméně nominaci internetu prý zmínit může. Důvod, proč tomu tak je, se dá snadno odhalit – internet je spíše médium nežli konkrétní organizace, takže se tím nikomu neublíží.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru