Internet Explorer trumfl v testu výdrže baterie Chrome, Firefox i Operu

Internet Explorer není nejrychlejší prohlížeč na trhu, podle testu Cipriana Rusena, který jej prohnal benchmarkem Peacekeeper, je však nejvíce energeticky šetrný.
reklama

Všechny prohlížeče byly testovány v Peacekeeperu ve svém továrním nastavení na čerstvě nainstalované kopii Windows 7 - kromě IE10 beta, jenž je dostupný pouze pro Windows 8. Testovací sestavou bylo dva a půl roku staré HP Pavilion dv7 2185x s procesorem Core 2 Quad Q9000 na frekvenci 2GHz, grafikou Radeon HD 4650 a 6GB paměti DDR2 RAM. 

I když mnoho uživatelů používá Chrome kvůli jeho minimalistickému designu a dobrému výkonu, prohlížeč z dílny Googlu se ukázal jako největší nepřítel baterie. Byl sice o 126 % rychlejší než IE10, na jedno nabití baterie však běžel pouze 85 minut, zatímco IE10 vydržel celých 108 minut, více než jakýkoli jiný testovaný prohlížeč.

IE9 se umístil na druhém místě se 104 minutami, třetí skončila Opera se 100 minutami a Firefox vydržel 92 minut. Rusen dodal, že uživatelé, kteří chtějí najít tu správnou rovnováhu mezi rychlostí a šetrností k baterii by měli použít Operu, jež byla o 78 % rychlejší než IE10, zatímco zkonzumovala jen o 7 % více baterie. Zajímavé také je, že podle testů neexistuje žádná přímá úměrnost mezi výkonem a výdrží baterie.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru