Internet Explorer používá rekordně málo lidí

Ani velký úspěch betaverze Internet Exploreru 9 nepomohl Microsoftu v tom, aby opět klesl podíl jeho IE na trhu.
reklama

I když IE9 beta, který byl vydán 15. září, již používá 0.25% internetových uživatelů na světě, propadl se podíl všech verzí IE na globálním trhu za poslední měsíc o 0.75%. Vyplývá to z nejnovější zprávy společnosti Net Applications, podle které IE v září zažil největší odliv uživatelů od března. Internet Explorer používalo v září na celém světě 59.7% uživatelů internetu. Internet Explorer tak nikdy nepoužívalo méně lidí, než v září 2010. Velkým vítězem ve "válce prohlížečů" byl v září opět Chrome od Googlu, který nyní ovládá 8% globálního trhu (nárůst oproti srpnu o 0.5%).

Prohlížeč Safari od Apple posílil svůj podíl na trhu o pouhou deseti procenta na 5.3%. Prohlížeče Firefox od Mozilly a Opera od Opera Software změn téměř nedoznaly - jejich podíl se zvýšil o 0.3 a 0.2 procentní body. Firefox nyní ovládá 23% trhu a Opera necelých 2.5%. Net Applications také poukazují na to, že pokud bude současný trend pokračovat, Internet Explorer 6 za rok už nebude používat téměř nikdo.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Není se čemu divit, Firefox má oproti IE mnoho výhod, spousty doplňků a rozšíření která pro IE nejsou (multilinks, validita html, překlady stránek do jiných jazyků, FTP klient atd). Někteří výrobci PC ho již automaticky instalují, např. kuku.cz  do OEM systémů. Za zmínku stojí i vyšší stabilita firefoxu i lepší procházení výsledků vyhledávání přes ctrl + left.

Profile picture for user Jan Polzer

Ctrl + Left? Co by tato klávesová zkratka měla ve Firefoxu dělat? Na procházení výsledků používám F3, Ctrl + Left nedělá nic.

návštěvník

Obávám se, že výše uvedený příspěvek pouze spamuje toto vlákno...

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru