Internet Explorer používá rekordně málo lidí

Ani velký úspěch betaverze Internet Exploreru 9 nepomohl Microsoftu v tom, aby opět klesl podíl jeho IE na trhu.

Reklama

I když IE9 beta, který byl vydán 15. září, již používá 0.25% internetových uživatelů na světě, propadl se podíl všech verzí IE na globálním trhu za poslední měsíc o 0.75%. Vyplývá to z nejnovější zprávy společnosti Net Applications, podle které IE v září zažil největší odliv uživatelů od března. Internet Explorer používalo v září na celém světě 59.7% uživatelů internetu. Internet Explorer tak nikdy nepoužívalo méně lidí, než v září 2010. Velkým vítězem ve “válce prohlížečů” byl v září opět Chrome od Googlu, který nyní ovládá 8% globálního trhu (nárůst oproti srpnu o 0.5%).

Prohlížeč Safari od Apple posílil svůj podíl na trhu o pouhou deseti procenta na 5.3%. Prohlížeče Firefox od Mozilly a Opera od Opera Software změn téměř nedoznaly - jejich podíl se zvýšil o 0.3 a 0.2 procentní body. Firefox nyní ovládá 23% trhu a Opera necelých 2.5%. Net Applications také poukazují na to, že pokud bude současný trend pokračovat, Internet Explorer 6 za rok už nebude používat téměř nikdo.

Zdroj: PCW

Reklama

Komentáře

Není se čemu divit, Firefox má oproti IE mnoho výhod, spousty doplňků a rozšíření která pro IE nejsou (multilinks, validita html, překlady stránek do jiných jazyků, FTP klient atd). Někteří výrobci PC ho již automaticky instalují, např. kuku.cz  do OEM systémů. Za zmínku stojí i vyšší stabilita firefoxu i lepší procházení výsledků vyhledávání přes ctrl + left.

Ctrl + Left? Co by tato klávesová zkratka měla ve Firefoxu dělat? Na procházení výsledků používám F3, Ctrl + Left nedělá nic.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Obávám se, že výše uvedený příspěvek pouze spamuje toto vlákno...

Vypadá to tak. Nechám to nicméně tady, sebereme mu jen odkaz.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář