Internet Explorer nejlepším browserem v blokování malwaru

Updatovaná studie od agentury NSS Labs (dotovaná Microsoftem) zjistila, že je to právě webový prohlížeč Internet Explorer, kdo se nejlépe vypořádává s nástrahami moderního sociálního malwaru, tedy takového, který se snaží uživatele přesvědčit, aby sám malware nainstaloval skrze web.
reklama

Tato studie od NSS Labs je již třetím updatem a i tentokrát se zde řeší, jak kvalitně si ten či onen browser poradí se sociálním malwarem, který se obvykle snaží zneužít důvěry osoby v určitou adresu. Nejlépe v testu opět dopadl Internet Explorer, který zablokoval na 85 % útoků z celkem 562 webů.

Internet Explorer nejlepším browserem v blokování malwaru

Pokud jde o konkurenty, tak Mozilla Firefox 3.5.7 stejně jako Apple Safari zvládli jen 29 %. Google Chrome verze 4.0.249.78 toliko 17 %. Opera 10.10 pak méně než 1 %. Co se týče použité metodologie, tak test probíhal během 18 dnů v lednu a pracoval s celkem 12 000 nejznámějších zdrojů malwaru, z nichž 562 vyhovělo požadavku na definici sociálního malwaru.

Zdroj: Deep Tech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru