Internet Explorer již třetí měsíc v řadě získává nové uživatele

Internet Explorer již třetí měsíc po sobě podle nových dat společnosti Net Applications zvětšuje svůj podíl na trhu, což je po několika letech propadů velkým překvapením. Naopak Firefox oslabuje.
reklama

Vypadá to, že Internet Explorer po několika letech ztrácení podílu na trhu zažívá mírný come back. I když se podíl IE na trhu v uplynulém měsíci zvedl z 53.83 % na pouze 54.09 %, Microsoft musí mít jistě radost. Ještě v únoru měl Internet Exůlorer totiž jen 52.84 % trhu. Nejpoužívanější verzí prohlížeče od Microsoftu je stále IE8, IE9 však roste. Smutnou zprávou je, že zastaralý a v dnešní době už i nebezpečný IE6 stále používá 7.1 % všech uživatelů internetu.

Prohlížeč Chrome má nyní 18.87 % trhu, což je narůst jen o pouhé dvě setiny. Naopak Firefox svůj podíl na trhu v uplynulém měsíci ztratil a to o 0.35 % - nyní jej používá 20.2 % uživatelů. Co se týče internetu na mobilních zařízeních velká většina lidí, která surfuje na webu, používá iOS (63.8 % uživatelů), Android pouze necelých 19 %. Na celkové srovnání jednotlivých webových prohlížečů na trhu se můžete podívat zde.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru