Internet Explorer 9 Platform Preview si nerozumí s XP

Jestliže snad někdo uvažuje o tom, že si nainstaluje aplikaci IE9 Platform Preview na Windows XP, ať to raději ani nezkouší a ušetří si čas. Pokud totiž i přesto někdo zkusí štěstí, záhy skončí u hlášky upozorňující jej na marnost zmíněné akce.
reklama

Jestliže chcete IE9 PP nainstalovat, neuvažujte o jiné platformě, nežli Windows a o jiném operačním systému, nežli nejméně Windows Vista SP2. Důvod, proč to nelze provést, je dle týmu tvůrců ten, že browser využívá komponentu DirectX Direct2D, která byla vytvořena primárně pro Windows 7 a teprve dodatečně přidána i do Windows Vista SP2 a Windows Server 2008 R2, do XP však nikoliv.

2010-03-18-A2-Big.jpg

Přirozeně dává smysl i to, že Microsoft chce uživatele nenápadně motivovat k upgradu nejen browseru, ale rovnou celého OS. Pokud prý jde o Windows XP, tak tam uživatelům zkrátka musí stačit (citujeme): „Rychlý, bezpečný, spolehlivý a soukromí respektující“ (konec citátu) Internet Explorer 8.

Zdroj: AppScout

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru