Internet Explorer 6 byl odeslán k odpočinku

Microsoft oznámil, že podíl IE 6 na americkém trhu se vůbec poprvé propadl pod jedno procento a společnost mu nechala upéct dort na rozloučenou.
reklama

Šestá verze Internet Exploreru byla vydána v srpnu 2001, tedy v době, kdy se dokončovaly práce na Windows XP. A prohlížeč žil dlouhým životem. V poslední době se však pro Microsoft stal spíše trnem v patě, neboť byl zastaralý a stále jej po celém světě používaly miliony uživatelů. To potvrdil i Roger Capriotti z Microsoftu, který nedávno na blog Microsoftu napsal, že společnost dělala všechno proto, aby prohlížeč z trhu zmizel. Microsoft proto také spustil webovou stránku zvanou IE6 Countdown, na které se byl zobrazován snižující se množství uživatelů IE.

Stránka zaznamenala za necelý rok téměř šest milionů uživatelů. A nyní nadešel den, kdy se podíl IE6 na trhu v klíčových zemích jako USA, Rakousko, Polsko, Švédsko, Dánsko, Finsko a Norsko propadl pod jedno procento. Capriotti vyjádřil naději, že tento trend bude rychle pokračovat i v dalších oblastech světa a vývojáři již nebudou muset s optimalizací svých webových stránek pro tento zastaralý prohlížeč čas.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Když píšete, že Microsoft spustil stránku, tak by nebylo od věci na tu stránku odkázat, aby ji vaši návštěvníci nemuseli Googlovat ;)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru