Internet Explorer 11 pro Windows 7 je dostupný ke stažení

Microsoft včera konečně uživatelům operačního systému Windows 7 zpřístupnil ke stažení webový prohlížeč Internet Explorer 11, který přináší lepší výkon i bezpečnost.
reklama

Microsoft si je vědom toho, že ne každý používá jeho dotykové rozhraní Windows 8/8.1, což je evidentní i z nedávno zveřejněných statistik, podle nichž má nejnovější verze Windows ani ne desetiprocentní podíl na trhu. A jelikož americký gigant zatím nezapomíná ani na uživatele Windows 7, mohou si tito od včerejška stahovat webový prohlížeč Internet Explorer 11. Vidět IE11 na Windows 7 není žádným překvapením. Vývojářská preview verze softwaru pro Win 7 se objevila na konci července a uživatelská preview verze následovala v polovině září.

Podle Rogera Capriottiho, senior ředitele pro marketing IE se celý vývojářský tým se všech sil snažil, aby nová verze byla rychlejší, než ta předchozí. Vylepšena byla hardwarová akcelerace, kdy je chod prohlížeče urychlen za použití GPU a vylepšen byl i výkon javascrpitového enginu. Microsoft uvádí, že webové stránky se budou načítat až o devět procent rychleji, než u IE10 a až o třicet procent rychleji, než u konkurenčních prohlížečů. Není to však jen o výkonu, zlepšena byla i bezpečnost. Z nedávné studie NSS Labs vyplývá, že IE blokuje 92 % phishingových a malwarových útoků, zatímco Chrome jen 71 %, Safari 37 % a Firefox 35 %.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru