Internet Explorer 11 pro Windows 7 je dostupný ke stažení

Microsoft včera konečně uživatelům operačního systému Windows 7 zpřístupnil ke stažení webový prohlížeč Internet Explorer 11, který přináší lepší výkon i bezpečnost.

Reklama

Microsoft si je vědom toho, že ne každý používá jeho dotykové rozhraní Windows 8/8.1, což je evidentní i z nedávno zveřejněných statistik, podle nichž má nejnovější verze Windows ani ne desetiprocentní podíl na trhu. A jelikož americký gigant zatím nezapomíná ani na uživatele Windows 7, mohou si tito od včerejška stahovat webový prohlížeč Internet Explorer 11. Vidět IE11 na Windows 7 není žádným překvapením. Vývojářská preview verze softwaru pro Win 7 se objevila na konci července a uživatelská preview verze následovala v polovině září.

Podle Rogera Capriottiho, senior ředitele pro marketing IE se celý vývojářský tým se všech sil snažil, aby nová verze byla rychlejší, než ta předchozí. Vylepšena byla hardwarová akcelerace, kdy je chod prohlížeče urychlen za použití GPU a vylepšen byl i výkon javascrpitového enginu. Microsoft uvádí, že webové stránky se budou načítat až o devět procent rychleji, než u IE10 a až o třicet procent rychleji, než u konkurenčních prohlížečů. Není to však jen o výkonu, zlepšena byla i bezpečnost. Z nedávné studie NSS Labs vyplývá, že IE blokuje 92 % phishingových a malwarových útoků, zatímco Chrome jen 71 %, Safari 37 % a Firefox 35 %.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář