Intel uvedl Moblin OS 2.1

Linuxový operační systém Intelu jménem Moblin se v nejnovějším release dočkal mnoha oprav uživatelského rozhraní, softwaru i hardwarové podpory.
reklama

Intel Moblin 2.1 ozámil na právě proběhnuvším Intel Developer Fóru konaném od úterka, kde byla tato verze prezentována jako upgrade stávajícího Moblinu. Nová verze je již k dispozici ke stažení přímo na stránkách projektu. Upgradu tentokrát dominují převážně updaty uživatelského rozhraní a obsaženého softwaru.

Připomínáme v této souvislosti, že Moblin je původně navržen a protlačován Intelem jako operační systém pro netbooky, ovšem poslední verze atakuje také jiné oblasti - desktopy a handheldy (ty však stále musí běžet na Intelovském procesoru Atom). OS by se měl dočkat širšího naszení ve zhruba posledním čtvrtletí.

Zdroj: Infoworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru