Intel a Samsung pracují na nové mobilní platformě

Intel a Samsung podepsali dohodu, podle které se budou podílet na vývoji nové mobilní platformy s kódovým označením Tizen.

Reklama

Očekává se, že Tizen bude využitelný na chytrých mobilních telefonech, tabletech a netboocích, stejně jako třeba v chytrých televizorech a zábavních systémech do automobilů. Tizen bude open-sourceovou platformou postavenou na Linuxu a webových standardech jako HTML5. V oficiálním prohlášení na stránkách MeeGo Imad Sousou z Intelu řekl, že budoucnost platří aplikacím založeným na HTML5 a Intel se na ně proto chce zaměřovat.

Uživatelé by proto časem měli plynule přejít z platformy MeeGo na Tizen. První verze nové mobilní platformy by se měla objevit již na počátku příštího roku. MeeGo, na jehož vývoji se podílel Intel s Nokií od února 2010 pak zanikne, neboť mezi uživateli neslavil příliš úspěch. Zprávy o pozastavení vývoje MeeGo se objevily již na počátku tohoto měsíce, podle analytiků si totiž tento operační systém nezískal jak srdce uživatelů, tak výrobců elektroniky.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář