Intel a Samsung pracují na nové mobilní platformě

Intel a Samsung podepsali dohodu, podle které se budou podílet na vývoji nové mobilní platformy s kódovým označením Tizen.
reklama

Očekává se, že Tizen bude využitelný na chytrých mobilních telefonech, tabletech a netboocích, stejně jako třeba v chytrých televizorech a zábavních systémech do automobilů. Tizen bude open-sourceovou platformou postavenou na Linuxu a webových standardech jako HTML5. V oficiálním prohlášení na stránkách MeeGo Imad Sousou z Intelu řekl, že budoucnost platří aplikacím založeným na HTML5 a Intel se na ně proto chce zaměřovat.

Uživatelé by proto časem měli plynule přejít z platformy MeeGo na Tizen. První verze nové mobilní platformy by se měla objevit již na počátku příštího roku. MeeGo, na jehož vývoji se podílel Intel s Nokií od února 2010 pak zanikne, neboť mezi uživateli neslavil příliš úspěch. Zprávy o pozastavení vývoje MeeGo se objevily již na počátku tohoto měsíce, podle analytiků si totiž tento operační systém nezískal jak srdce uživatelů, tak výrobců elektroniky.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru