Intel pomohl studiu Disney-Pixar uvařit Ratatouille

Klíčovou ingrediencí po celou dobu výroby filmu byly vícejádrové procesory Intel. Díky rychlejšímu vykreslování mohli výtvarníci věnovat více času přípravě realističtějších obrazů. Stejné technologie mohou využít spotřebitelé ke sledování filmů doma i na cestách.
reklama

SANTA CLARA, USA, 11. září 2007 – Společnost Intel spojila síly s Walt Disney Pictures a Pixar Animation Studios při přípravě animované komedie Ratatouille. Snímek se po uvedení do amerických kin 29. června stal filmem číslo jedna. V Česku se chystá do kin 13. září.  

Počítače s technologiemi Intel jsou klíčovým tvůrčím prostředkem digitální mediální tvorby již více než 15 let. Nyní je to poprvé, co Intel spolupracuje se studiem Disney-Pixar* přímo, jako hlavní sponzor propagace.  

Ratatouille popisuje dobrodružství krysího mladíka jménem Remy, jehož snem je stát se šéfkuchařem v hlavním městě gurmánů, v Paříži. Komedie se může pochlubit významnými pokroky v animaci. Technologie použité při tvorbě a renderování filmu, procesory Intel® Xeon™ s mikroarchitekturou Intel® Core™, umožnily rozvinout emocionální a vizuální působivost filmu. Stalo se tak díky dalšímu posunu možností počítačové grafiky včetně neobyčejně realistických scén s vodou – říční proud, bubliny a listy knihy, které se po namočení doslova lepí.  

Během přípravy filmu Ratatouille čekala studia řada technicky náročných situací. „Pokročilý výpočetní výkon produktů Intel našemu studiu pomohl uvést Ratatouille do života rychleji než kdy dříve, zejména díky 30procentnímu zvýšení výkonu počítačové animace a softwaru zajišťujícího renderování vizuálních efektů. Vzhledem k rychlejšímu vykreslování mohli výtvarníci věnovat více času přípravě realističtějších obrazů, například animované Eiffelovce nebo Remyho okouzlujícímu úsměvu,“ uvedl Greg Brandeau, senior viceprezident pro technologie studia Pixar Animation Studios. 

Díky svým inovativním technologiím se Intel stal univerzálním partnerem společnosti Disney a podpořil jak výrobu, tak marketing filmu Ratatouille. „Máme ohromnou radost, že můžeme připravovat první propagační kampaň s Intelem,“ uvedla Cherise McVicar, senior viceprezidentka pro propagaci a mobilní marketing společnosti Disney. „Vítáme spolupráci s takovým význačným hráčem ve světě technologií při propagaci i získávání zákazníků.“  

Stejná technologie Intel Core, která studiu Disney-Pixar zajistila výkon a flexibilitu potřebné ke tvorbě neuvěřitelně realistických scén v Ratatouille, poslouží spotřebitelům ke sledování, výrobě a sdílení vlastních filmů doma i na cestách. „Kouzlo filmu začíná vznikat ve výkonných strojích mimo záběr kamer,“ říká CJ Bruno, ředitel společnosti Intel pro marketing v oblasti Ameriky.  

Intel a zábavní průmysl  

Během posledních deseti let Intel úzce spolupracoval s hollywoodskými studii na radikálním rozvoji výpočetních kapacit a filmových systémů, které umožňují zvýšení realističnosti a kvality filmů. Technologie Intel, od serverů a pracovních stanic až po podpůrný software, hrály klíčovou roli při tvorbě neuvěřitelně realistických animovaných filmů, jako jsou Příšerky s.r.o., Hledá se Nemo, Úžasňákovi či Auta.

Kromě dodávky klíčových technologií využitých ve filmu a podpory při navyšování produktivity studia
a snižování výrobních nákladů je společnost Intel rovněž hlavním sponzorem propagace snímku Ratatouille. Kampaň využívající postavičku Remyho, který zkouší multitasking a zábavu s procesory Intel® Core™ 2 Duo, zahrnuje i prodejní promoakce s firmami Toshiba* a Circuit City*. Dalšími akcemi zahrnutými do kampaně jsou sponzoring speciálních akcí, jako je Disney Big Cheese Tour, web www.thebestingredients.com, a reklama.

Originál zprávy naleznete na adrese http://www.intel.com/pressroom/archive/releases/20070703corp.htm

O Pixar Animation Studios

Pixar Animation Studios, dceřiná firma společnosti Walt Disney*, je Oscary ověnčené filmové studio disponující světově uznávanými technickými, kreativními a produkčními kapacitami počítačové animace. Kalifornské studio stálo u zrodu nejúspěšnějších a nejoblíbenějších animovaných filmů, jako je Příběh hraček, Hledá se Nemo, Úžasňákovi či Auta, a získalo 20 Oscarů*. Jeho sedm filmů přineslo do kas po celém světě přes 3,7 miliardy USD. Příštím filmem studia Disney-Pixar bude WALLE (uvedení plánováno na 27. června 2008).

O společnosti Intel

Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru