Instagram je konečně na Androidu

Poté, co od svého debutu v roce 2010 přitáhl téměř 30 milionů uživatelů v App Store, se Instagram konečně dostal na Android.
reklama

Instagram je bezplatná aplikace, která umožňuje rychlé a snadné sdílení fotografií pořízených mobilním zařízením. I když je verze pro Android téměř totožná s tou pro iOS, je zde několik odlišností. Uživatelé Androidu nemohou využívat funkcí Tilt Shift / Blur, Share from Feed, Live Preview a Share to Flickr. Instagram však slibuje, že příští verze jeho aplikace některé nové funkce přinese. 

Instagram funguje na Androidu 2.2 a vyšším, což pokrývá velkou většinu androidových zařízení, které uživatelé vlastní. Předchozí verze Androidu Instagram nepodporuje proto, že v nich není obsažena podpora OpenGL ES 2. Instagram je velmi úspěšný, a to přes to, že jej vytváří jen malá skupina programátorů a aplikace je freeware. Podle analytiků má společnost oproti předchozímu roku dvacetinásobnou hodnotu a investoři do ní plánují "nalít" 40 milionů dolarů. Instagram uvedl, že v prvním dni bylo na čekací listině pro stažení jeho aplikace pro Android 430 000 uživatelů. Celkem už bylo pomocí Instagramu nahráno přes jednu miliardu fotografií. Každý den je nahráno cca 5 milionů fotek a každou sekundu uživatelé na Instagramu kliknou 575x na "Like" a vloží 81 komentářů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru