Iniciativa za jediný mobilní aplikační standard zahájila existenci

Prodejci mobilních telefonů, PDA, handheldů i komunikátorů a mobilní operátoři by rádi vytvořili standard, který umožní uživateli libovolného zařízení použít jakoukoliv aplikaci na mobilním trhu.
reklama

Idea je podporována mnoha mobilními operátory na celé Zemi: Jmenujme namátkou AT&T, Sprint, Verizon, Orange, China Mobile, Deutsche Telekom, NTT DoCoMo a Vodafone. Celá akce nese jméno "Wholesale Applications Community" a celkem se k ní již hrdě hlásí na 24 firem.

Nedá nám to, abychom v této souvislosti nepodotkli, že podobný standard už existuje a dokonce i funguje. Máme na mysli J2ME, která nabízí slušné zázemí pro tvorbu univerzálních aplikací i her a pokud se člověk drží specifikace dané základním API (!!!), pak vyhoví přenositelně a velmi dobře - od multimédií, přes hry, až po enterprise aplikace (servery, BT, HTML, agenda, ...).

Zdroj: Yahoo! Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru