Infografika o nezávislých vývojářích a graficích na Elance.com

Na internetu se objevila zajímavá infografika shrnující zkušenosti zadavatelů s nezávislými profesionály (freelancery) na webu Elance.com, tedy jednom z největších webů pro najímání těchto lidí.
reklama

Data pro vznik infografiky byla posbírána na základě údajů vycházejících ze statistiky 10 nejlepších profesionálů ve čtyřech kategoriích, z deseti národností. Je to zaměřeno docela dost na národnostní rozdíly, takže pokud vám takové škatulkování vadí, asi se ani nekoukejte.

Pro ostatní může být zajímavé, jak si stojí Němec v porovnání s profíky z Ruska, Austrálie nebo Indie. Docela mě překvapilo, že navzdory mnohem nižší spokojenosti u indických freelancerů v porovnání s ostatními, je zde velký podíl opakované spolupráce. Cena zřejmě hraje při rozhodování velkou roli.

Já mohu ze své zkušenosti porovnat kvalitu komunikace a práce Indů, Australanů, Rumunů, Číňanů a Vietnamců. Přestože o nějaké úctě k autorským právům si asi ve spojení s některými státy neděláme iluze, musím říci, že nejkvalitnější články mi na mé zahraniční weby napsali právě Číňané. Ať co se obsahu týče, tak toho, že nešlo o kopie. V případě komunikativně sice velice schopných a podle jejich zpráv i všehoschopných Indů (slíbí cokoli a do krve se pohádají, že jsou ten nejlepší) jsem řešil jeden plagiát za druhým. V lepším případě to bylo pospojováno z několika zdrojů, v horším jen okopírované s doplněným odstavcem obecného textu.

Spolupracoval jsem také s několika kodéry a vývojáři Drupalu z Vietnamu. Cenově byli srovnatelní s indickými kolegy, kvalitou nesrovnatelně jinde, stejně jako dodržováním termínů a rychlostí.

Zmíněná infografika je zde. Docela by mne zajímalo, jak je to s českými nezávislými vývojáři a grafiky. Máte zkušenosti s podobnými weby pro najímání profesionálů?

Elance freelancers research 2015

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru