Indická vláda blokuje GitHub, SourceForge, Vimeo a další weby s protiindickým obsahem

reklama
Indická vláda se na konci minulého roku rozhodla zablokovat šest desítek poměrně známých webů kvůli tomu, že údajně obsahují protiindické a teroristické materiály. Mezi blokovanými weby jsou GitHub, SourceForge, Vimeo, archive.org, DailyMotion, Pastebin a další. Zmíněné weby byly zablokovány na doporučení antiteroristické jednotky, obsahovaly údajně obsah namířený proti Indii a pocházející od ISIS (Islámský stát v Iráku a Sýrii). Weby, které ve spolupráci s indickými autoritami tento obsah odstraní, jsou následně odblokovávány. Mezi takto dotčenými weby figurují známé portály pro sdílení zdrojového kódu GitHub a SourceForge. To je s podivem, vzhledem k tomu, jaká je v Indii armáda programátorů, kteří tyto weby jistě využívají. Zablokován je i sdíleč textů Pastebin. Ve výčtu zablokovaných webů najdete také videoportály Vimeo a Dailymotion. Zdroj: [The Economic Times](http://economictimes.indiatimes.com/tech/internet/government-blocks-over-60-websites-including-github-sourceforge-on-anti-terror-advisory/articleshow/45704384.cms)
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru