Ikonkové písmo Font Awesome 5 je venku ke stažení

Delší dobu připravovaná nová verze oblíbeného ikonkového písma Font Awesome 5 je oficiálně venku. Pro své projekty si tak stáhnete bezplatnou verzi s celou řadou nových ikonek, v placeném Font Awesome 5 Pro jich pak najdete ještě více.
reklama

Páté vydání Font Awesome obsahuje 880 zcela nově navržených ikonek ve formě klasického ikonkového fontu nebo jako SVG. To vám do kódu automaticky vloží JavaScript, pokud použijete známé třídy fa. K dispozici jsou samozřejmě i přímo samostatné SVG soubory ikonek.

Font Awesome 5 je stále zdarma coby open source projekt pod licencí CC By 4.0 (ikonky), SIL OFL 1.1 (fonty) a MIT (kód). Zmínka o autorovi je na začátku souborů v komentářích, takže byste je neměli odstraňovat. Viditelně na webu pak použití Font Awesome zmiňovat nemusíte.

Základní sadu lze používat i v komerčních projektech. Placená verze Font Awesome 5 Pro za 60 dolarů obsahuje celkem 2176 ikonek ve třech variantách, ligatury a několik dalších vylepšení. A samozřejmě tím podpoříte autora.

Font Awesome 5 stahujte z jeho webu fontawesome.com.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru