IGNUM zaznamenává nadstandardní přírůstky registrací domén

Společnost IGNUM, přední akreditovaný registrátor domén a poskytovatel webhostingu v České republice, zaznamenává v měsíci říjnu nadstandardní přírůstky registrací domén CZ. Od 1. dubna tohoto roku do dnešního dne je IGNUM s průměrným měsíčním přírůstkem 2 236 domén nejrychleji rostoucím registrátorem domén CZ. Celkem IGNUM spravuje téměř 63 500 domén CZ, což představuje více než 18 % z bezmála 350 000 registrovaných domén CZ. Díky tomu patří společnosti IGNUM druhý největší podíl na trhu registrovaných českých národních domén.
reklama

Od počátku měsíce října bylo u společnosti IGNUM nově zaregistrováno více než 2 000 domén CZ. Takto významný nárůst počtu registrovaných domén CZ je přičítán především snížení velkoobchodní ceny domény CZ sdružením CZ.NIC, správcem národní domény CZ, na které společnost IGNUM reagovala zlevněním registrací pro zákazníky. Nová cena roční registrace domény CZ pro běžného zákazníka je 285 Kč (dříve 498 Kč), zákazníci s množstevní slevou zaplatí 265 Kč (dříve 475 Kč) a cena registrací pro partnery IGNUM činí 230 Kč (dříve 440 Kč). Cena za prodloužení platnosti domény na další rok je totožná s cenou za první registraci. (Všechny ceny jsou uvedeny bez 19% DPH.)

„Počátkem října jsme přešli na nový registrační systém pro správu domény CZ, který spustilo sdružení CZ.NIC, a výrazně jsme zlevnili registrace domén CZ,“ řekl Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM. „Díky vysoké kvalitě našich služeb dosahujeme v tomto roce značných přírůstků v počtu domén CZ v naší správě a daří se nám také uzavírat nová partnerství. Věřím, že tento trend bude i nadále pokračovat a že rozsahem a kvalitou naší nabídky služeb přilákáme do budoucna další spokojené zákazníky.“ 

IGNUM získává nové partnery

Výhodné podmínky partnerského programu lákají k IGNUM stále nové partnery. V nedávně době uzavřela společnost IGNUM partnerství například se společnostmi CZI, s.r.o., Datac, spol s r.o. a ABF, a.s., které do správy IGNUM převedly celkem 571 domén CZ.

„Naše společnost spravuje pro své zákazníky více než 300 domén CZ,“ řekla Barbora Bartíková, marketing manažer společnosti CZI, s.r.o., předního českého dodavatele e-business softwaru. „Proto jsme hledali spolehlivého partnera, který nám nabídne nejen výhodné finanční podmínky, ale rovněž i bohatou škálu služeb a přehledné rozhraní pro správu domén. Partnerství s IGNUM našim požadavkům naprosto vyhovuje.“ 

Nabídka pro partnery a partnerský ceník IGNUM s podrobnými informacemi je k dispozici na adrese http://partner.domena.cz/.

Počty domén ve správě IGNUM 

Služba DOMENA.CZ eviduje přes 35 000 zákazníků, pro které spravuje IGNUM více než 93 000 domén. Kromě téměř 63 500 domén CZ spravuje IGNUM také 16 000 generických domén (COM, INFO, NET, BIZ a ORG), přes 9 300 domén EU a více než 4 800 dalších evropských, světových či exotických domén. Pokud se zaměříme na statistiku domén od 1. 4. 2007 do 21. 10. 2007, zjistíme, že se zaregistrovalo celkem 43 928 nových domén CZ, z tohoto počtu je téměř 34 % ve správě společnosti IGNUM. Průměrný měsíční přírůstek v tomto období byl 2 236 domén, což je 72 registrací denně.  

O společnosti IGNUM s.r.o.

Společnost IGNUM je profesionální poskytovatel hostingových služeb a registrátor internetových domén, který si zakládá na individuálním přístupu k zákazníkům. IGNUM je členem sdružení CZ.NIC, NIX.CZ a RIPE, disponuje vlastní sítí a má statut ISP. IGNUM patří mezi největší české poskytovatele hostingových služeb, v současné době se počtem domén ve své správě řadí na 2. místo. Další informace o službách společnosti IGNUM získáte na adrese www.ignum.cz.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru