IGNUM vstoupilo do virtuálního světa Second Life

Společnost IGNUM, přední akreditovaný registrátor domén a poskytovatel webhostingu v České republice, se v říjnu začlenila do celosvětového projektu Second Life. V tomto populárním internetovém světě je možné takřka vše, co nabízí každodenní život, ovšem ve virtuální realitě. Obyvatelem světa Second Life se může stát každý, kdo má chuť zažít něco nového, potkat zajímavé lidi a začít třeba i podnikat. Je také využíván firmami, především na mezinárodní úrovni, jako forma nového marketingového kanálu. České město v Second Life nese název Bohemia. Společnost IGNUM zde začala nabízet virtuální prohlídku své serverovny s cílem obeznámit návštěvníky, jak takové prostory vypadají.
reklama

Prostory serverovny IGNUM nejsou v reálném světě volně přístupné. Jsou přísně střeženy kvůli zachování bezpečnosti a ochrany dat a vstup je povolen pouze autorizovaným osobám. Proto vývojáři českého Second Live museli při vizualizaci serverovny IGNUM použít fantazii, nahradit zdi průhledným sklem a řadu dalších detailů realizovat tak, aby vhodně zapadly do prostředí virtuálního světa.

„Chceme zajímavou formou obyvatelům Second Life ukázat, jak vypadají a fungují naše servery. Věříme, že to bude pro obyvatele zajímavé, a je také možné, že v budoucnu to bude pro nás nový způsob komunikace s našimi zákazníky a obchodními partnery,“ řekl Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM. „Je evidentní, že bez podpory reálných firem nemůže být chod a rozvoj tohoto města dlouhodobě udržitelný, proto jsme rádi, že jsme se stali součásti jednoho z nejinteraktivnějších a nejakčnějších míst současného internetu.“

O Second Life

Second Life je 3D virtuální svět, který od svého vzniku explozivně roste a dnes je obydlen více než 10 miliony obyvatel z celého světa. Je to sociální síť a marketingový kanál, který je řadou odborníků vnímán jako internet nové generace. Obyvatelé tohoto virtuálního světa spolu komunikují, potkávají nové přátelé a budují cokoli je napadne. Second Life může sloužit také pro komunikaci v rámci mezinárodních poboček, pro testování nových výrobků a marketingových aktivit, pro realizaci elektronického vzdělávání a pro podporu prodeje reálných produktů. Díky propojení Second Life s reálnou měnou se stává Second Life nezávislou a dynamicky rostoucí ekonomikou. Více informací naleznete na adrese http://www.secondlife.cz

SecondLife

O společnosti IGNUM s.r.o.

Společnost IGNUM je profesionální poskytovatel hostingových služeb a registrátor internetových domén, který si zakládá na individuálním přístupu k zákazníkům. IGNUM je členem sdružení CZ.NIC, NIX.CZ a RIPE, disponuje vlastní sítí a má statut ISP. IGNUM patří mezi největší české poskytovatele hostingových služeb, v současné době se počtem domén ve své správě řadí na 3. místo. Další informace o službách společnosti IGNUM získáte na adrese http://www.ignum.cz.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru