IE11 přináší podporu SPDY a WebGL

Díky vydání Windows 8.1 Preview světlo světa spatřil i Internet Explorer 11. Prohlížeč přináší řadu vylepšení pro dotykové rozhraní Windows 8 a podporu technologií SPDY a WebGL.
reklama

SPDY je experimentálním protokolem Googlu, který slouží k urychlení přenosů přes HTTP. Standard je již řadu let součástí Chrome, Firefoxu a Opery, přičemž Microsoft se o něm vždy vyjadřoval nelichotivě. Nyní to však vypadá, že se inženýři Microsoftu rozhodli jej do svého prohlížeče implementovat. SPDY tak již nepodporuje pouze Safari od Apple. V IE11 se objevila také implementace WebGL, což je technologie s kořeny u Mozilly. Tato technologie umožňuje webovým prohlížečům zobrazovat 3D grafiku (podporuje ji například webová mutace Unreal Enginu 3).

Microsoft WebGL veřejně pomluvil v roce 2011, když prohlásil, že "jde o zastaralou technologii plnou děr." Internet Explorer ani nadále nepodporuje otevřený standard WebRTC, jenž je již zakomponován do Chrome, Firefoxu a brzy bude i v Opeře. WebRTC umožňuje v rámci prohlížeče chatovat v reálném čase bez nutnosti využívat speciální software nebo přídavek. IE11 se dočkají pouze uživatelé Windows 8 a Windows 7. Datum vydání finální verze zatím nebylo stanoveno.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru