IE10 bude nejspíše součástí Windows 8

Před deseti lety Microsoft prohrál spor s Evropskou komisí, kvůli kterému musel ze svých Windows odstranit webový prohlížeč Internet Explorer. Omezení však koncem tohoto týdne přestalo platit a Microsoft plánuje IE do nových Windows opět integrovat.
reklama

Podle webového portálu CRN nejde z nedávno vydané verze Windows 8 určené pro vývojáře prohlížeč kompletně odstranit - lze ho prý pouze "vypnout nebo zapnout v nastavení". CRN provedl pokus, ve kterém přizpůsobil nastavení IE ve Windows 8 konkrétním potřebám svého uživatele a následně jej vypnul. Jakmile byl prohlížeč opět zapnut, objevil se opět s tímto upraveným nastavením, což značí, že prohlížeč pouze zmizel z různých nabídek, avšak vypnutím nebyl odstraněn. Není pravděpodobné, že se tento systém do vydání Windows 8 bude nějak měnit.

Microsoft celou věc odmítl komentovat. Jeho kroky jsou však pochopitelné, neboť, jak společnost již nějakou dobu tvrdí, prohlížeč je klíčovým aspektem operačního systému a například Chrome OS má také zabudovaný prohlížeč Chrome bez možnosti jeho smazání. A podle analytiků nevyvolá opětovná integrace IE do Windows kritiku antimonopolních úřadů ani z toho důvodu, že situace je v dnešní době zcela jiná, než před deseti lety. Tehdy IE prakticky soutěžil pouze s prohlížečem Netscape, nyní jsou však na trhu Chrome, Firefox a další.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru