IE ve statistikách dohání Chrome

Společnost StatCounter vydala statistiky webových prohlížečů za srpen, podle kterých je Internet Explorer opět na vzestupu.
reklama

StatCounter při zveřejňování svých statistik vychází z více než 15 miliard shlédnutí webových stránek po celém světě. "Nyní je mezi prohlížeči mnohem větší rivalita, než dříve. I když IE stále vede v zemích jako USA nebo Velká Británie, na globálním trhu Chrome překonal IE již v květnu a vedení si udržel až do července," uvedl Aodhan Cullen ze StatCounteru na blogu v červenci. V srpnu se však IE, zdá se, opět postavil na nohy. Na konci srpna Chrome držel 33.59 % trhu, zatímco IE 32.85 %. IE posílil nejen na úkor Chrome, ale hlavně Firefoxu - jeho podíl mezi červencem a srpnem klesl z 23.73 % na 22.8 %.

Otázkou je, proč si IE polepšil. Kvůli IE10 RTM to jistě nebude, neboť ze statistik StatCounter vyplývá, že tato verze Internet Exploreru zatím žádný podíl na trhu nemá. Největší nárůst počtu uživatelů má IE9, což může být spojeno s tím, jak uživatelé během posledních měsíců přecházeli z Windows XP na Windows 7. Podle analytiků však trend posilování IE dlouho nevydrží, neboť je zřejmé, že se uživatelé přesouvají k open-source prohlížečům.

Zdroj: ZDNet
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru