IE opět ztratil podíl na trhu, Chrome si polepšil

Podle nových statistik Internet Explorer dosáhl opět nového minima, zatímco prohlížeče Safari a Chrome si polepšily.
reklama

Mezi březnem a dubnem Internet Explorer opět ztratil svůj podíl na trhu, a to konkrétně o 0,81%. Propadl se také podíl Firefoxu, a to o 0,17%, díky čemuž tento prohlížeč ztratil to, co za předchozí dva měsíce získal. Na druhou stranu Chrome od Googlu si polepšil o 0,37 procentních bodů, stejně jako Safari od Apple, jež mezi březnem a dubnem získalo 0.54%, tedy nejvíce mezi všemi prohlížeči. Podíl Opery na trhu se zmenšil nepatrně, pouze o 0.01%.

V současné době tak největší podíl na trhu ovládá stále Internet Explorer s 55.11%, což je jeho historické minimum. IE9 v uplynulém měsíci získalo 2.41% trhu, zatímco IE8 ztratilo 1.35% (stále však je nejpoužívanější verzí Internet Exploreru). Na druhém místě se drží Firefox s 21.63% (v minulém roce v tom samém období držel 24.72%). Vypadá to, že ani Firefox 4 Mozille nepomáhá získat více procentních bodů na trhu. Na třetím místě je Chrome s 11.94%. Podíl jednotlivých webových prohlížečů na trhu společnost Net Applications měří díky více než sto šedesáti milionům uživatelů, kteří každý měsíc vstoupí na webové stránky, které sleduje.)

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru