IDC: prodalo se více smartphonů, než levných telefonů

Podle nové studie společnosti IDC se v prvním čtvrtletí tohoto roku vůbec poprvé prodalo více chytrých mobilních telefonů, než levných telefonů bez operačního systému.
reklama

Ze statistik společnosti vyplývá, že se celkem během první tří měsíců tohoto roku prodalo 216,2 milionů kusů telefonů, z čehož 51,6 % tvořily smartphony. Počet prodaných chytrých telefonů se meziročně zvýšil o více než 40 %. Jasným lídrem na trhu se smartphony zůstává Samsung, i když i tato jihokorejská společnost prodává celou řadu levných telefonů bez operačního displeje. Samsung prodal v prvním čtvrtletí tohoto roku více mobilů, než všechny čtyři zbylé firmy z top 5 výrobců dohromady.

Druhé místo na trhu s chytrými telefony drží Apple, jež si meziročně polepšilo o 6,6 %. Známý výrobce iPhonu zatím na trh neuvedlo jeho levnější verzi, spekuluje se však o tom, že ještě během tohoto roku americká společnost takové zařízení představí. Díky rekordním tržbám a partnerství s Googlem u telefonu Nexus se do top 5 vrátilo LG, a to na třetí příčku. Čtvrtý skončil Huawei a páté ZTE.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru