ICZ dodá systém elektronické spisové služby pro Národní památkový ústav

Společnost ICZ a.s., významný český dodavatel integrovaných softwarových a síťových řešení, zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku a implementaci systému elektronické spisové služby pro Národní památkový ústav. Ta bude sloužit k zefektivnění evidence, oběhu a zpracování dokumentů.
reklama

Společnost ICZ dodá a zprovozní systém elektronické spisové služby. „Spisová služba je nástroj pro řízení oběhu a zpracování dokumentů od jejich vstupu do organizace, přes přidělení dokumentu zpracovatelskému útvaru a konkrétnímu zpracovateli, zpracování odpovědi a vypravení, včetně sledování souvisejících podkladů,“ uvádí Michal Dobrev, projektový manažer ICZ.

„Elektronická spisová služba bude sloužit pro interní potřeby ústavu, výrazně nám však pomůže zjednodušit také komunikaci s veřejností a ostatními institucemi. Protože svoje služby při výkonu státní památkové péče poskytujeme prostřednictvím našich 15 pracovišť, implementace systému digitální evidence oběhu dokumentů s možností kontroly plnění termínů a evidencí odpovědnosti za vyřizování spisů významně zpřesní a zrychlí příslušné administrativní procesy,“ komentuje přínosy aplikace Stanislav Kubeš z Národního památkového ústavu.

Kromě základního modulu Spisová služba zahrnuje systém i doplňkové moduly jako je modul Skenování a tisk čárových kódů, který řeší převod papírové podoby písemností do elektronické formy, označení papírových písemností čárovým kódem a jejich zařazování k odpovídajícím záznamům spisové služby. Zahrnut je i modul Statistika, umožňující zobrazení statistik práce s písemnostmi.

Elektronická spisová služba je další zakázkou v oblasti ukládání a zpřístupňování dokumentů v digitální podobě pro státní zprávu, na němž se ICZ podílí. V létě získala ICZ prestižní zakázku na první etapu výstavby digitálního archivu s celorepublikovou působností pro Národní archiv ČR. ICZ tedy znovu zhodnotí své dlouholeté zkušenosti z oblasti informačních technologií pro státní správu.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru