iCloud nebude podporovat Windows XP

Apple se rozhodl, že jeho nová služba iCloud představená tento týden nebude podporovat Windows XP.
reklama

Vezmeme-li v úvahu, že předchůdce iCloudu, služba MobileMe, Windows XP podporovala, je to tak trochu šok. Informaci zveřejnilo samotné Apple na svých stránkách, kde je mezi minimálními požadavky pro využití služby "iOS 5 nainstalovaný na iPhonu 3GS nebo iPhonu 4, iPodu touch (třetí a čtvrté generace), iPadu, iPadu 2 a na Macu s OS X Lion nebo počítači s Windows Vista nebo Windows 7)." Windows XP však v současné době stále používají stovky milionů uživatelů po celém světě - tato deset let stará verze operačního systému od Microsoftu si drží přes 50% podíl na trhu, zatímco Windows Vista a Windows 7 používá pouze 35% uživatelů na světě.

A to si uvědomují všechny softwarové firmy včetně samotného Microsoftu, který zastaralý operační systém stále podporuje i přes to, že by byl nejraději, kdyby uživatelé přešli na novější verze. I když běžná podpora pro uživatele Windows XP skončila 14. dubna, prodloužená podpora běží až do osmého dubna 2014.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru