ICANN začal s prodejem domén "na míru"

Organizace ICANN začala prodávat internetové domény tak zvaně "na míru" za 185 000 dolarů. 
reklama

Kdokoli si tak nyní může zaregistrovat doménu s koncovkou podle jeho vlastního uvážení (například .facebook nebo .google). Tyto domény jsou obecně známy pod názvem generické top-level domény a potenciální zájemci se mohou přihlašovat až do 12. dubna tohoto roku. Oproti běžné doméně si kupující nekoupí pouze jméno domény, ale koupí si prakticky celou doménu. To znamená, že se její nový nabyvatel o tuto (a další webové stránky, které se pod ni zaregistrují) bude muset starat.

Nový systém kritizovala americká Federální obchodní komise, podle které zavládne na trhu s doménami chaos. ICANN na to reagoval s tím, že bude registrace pečlivě monitorovat a vyhodnocovat. Jednou z pojistek toho, že se ICANNu nenahrnou stovky přihlášek o nové domény, má být i cena generické top-level domény, jež byla stanovena na 180 000 dolarů (v přepočtu přes 3.5 milionu korun). Pokud máte o generickou top-level doménu opravdu zájem, můžete si přihlášku podat zde.

Zdroj: Techspot

 
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru