Hudební obchod od Googlu bude propojen s Google+

Chystaný hudební e-shop od Googlu bude podle všeho velmi těsně propojen se sociální sítí Google+. Uživatelům bude například umožňovat sdílení nově zakoupených skladeb s přáteli na jedno poslechnutí zcela zdarma.
reklama

Není zatím jasné, zda uživatelé Google+ budou mít k dispozici i další sociální funkce, jako třeba možnost vyměňovat si mezi sebou playlisty nebo ukazovat přátelům v reálném čase co právě poslouchají, jako to například mohou dělat uživatelé Spotify na Facebooku. Podle listu Wall Street Journal bude nový e-shop s hudbou od Googlu spuštěn během příštích dvou týdnů.

Již minulý týden Andy Rubin z Googlu prohlásil, že Google je blízko spuštění služby, jež bude konkurovat iTunes. Otázkou zatím zůstává, do jaké míry bude nový e-shop propojen se sociální sítí Google+. Není také jasné, jak chce Google odlákat uživatele ze zaběhnutých služeb jako iTunes, Spotify nebo Rhapsody. I když je totiž zajímavé, že uživatelé nového e-shopu od Googlu budou moci se svými přáteli sdílet skladby na jedno poslechnutí zdarma, stejnou funkci nabízí například hudební sociální síť iTunes Ping. Analytici také spekulují nad tím, jak velkou nabídku hudby bude e-shop od Googlu na začátku mít – společnost měla totiž s uzavírání smluv s hudebními vydavatelstvími velké problémy.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru