http://www.chatalevne.cz/ ubytování v ČR a na Slovensku. Můžete mi prosím napsat nějakou kritiku na tento web? Děkuji.

Jedná se o nový, ještě nedokončený web, zaměřený na všechny druhy ubytování v ČR i na Slovensku na doménách: http://www.chatalevne.cz/ , http://www.penzionlevne.cz/ , http://www.hotellevne.cz/ .

Předem velmi pěkně děkuji za Vaše názory.

Profile picture for user Jan Polzer

Občas se neukazují některé obrázky objektů.

HotelLevně má v title ChataLevně.

Co se designu týče, možná by chtělo popřemšýlet nad tím, že po otevření stránky zabírá hodně místa hlavička a na menších rozlišeních (třeba 1280x800) není vidět nabídka ubytování, která je primárním obsahem webu.

návštěvník

Na kritiku jsem ten pravý. Co mi vadí (nalezeno za 5 minut):

Netuším v čem ty stránky jsou, ale všechny co jsem zkoušel tak nejsou validní. Více méně je ten html kód dost fujtajbl. Máš tam od 35-150 chyb. Navíc neznám moc webů co NEpoužívají deklaraci typu dokumentu. Jsi si jistý, že je takto všechny prohlížeče zobrazí OK?

Titulek stránky máš moc dlouhý - doporučuje se max 70 znaků a ne +- 100.

Popis a klíčová slova: To má být popis a klíčová slova a ne opsaná stránka na mnoho variací. Doporučuji zkrátit a to dost výrazně.

Máš blázinec v kódování. Třeba na stránce http://www.chatalevne.cz/katalog.php?action=search&keywords2=1&keywords3=1 u třetí položky "Chata Krásná Lípa" se ti před "více zde" zobrazuje paznak (?) ve všech prohlížečích. A to při utf-8 je dost unikum.

Zkoušel jsi použít Ctrl+rolovací kolečko? Já ano. Proč? Mám x dioptrií a u webů s malým písmem to prostě používám. Web zcela vyletí z layoutu a leccos se nedá číst bez použití vodorovného posuvníku. Třeba ten úvodní rádoby dopis. Uvědom si, že kromě "slepců" může číst web i někdo kdo používá netbook s vyšším rozlišením - bude na tom stejně. Asi za to můžou v layoutu použité tabulky.

Na stránkách (chatalevně.cz) registrace, kontakt,... v zápatí stránek se zelené písmo e-mailu ztrácí v zelené trávě. Zároveň můžeš zjistit jak ošklivě zubaté je logo vlevo od zmíněných e-mailů. Je v gifu. Předělej ho do 48bitového PNG a dej mu odpovídající průhlednost a rázem to bude více k světu!

Hlavička: Věta: přidejte Váš objekt do našeho katalogu - obecně je ta věta podle mě blbě. Podle mě by měla mít první písmeno velké a ve slově váš by mělo být malé (není to dopis) a navíc by tam mělo být spíš přivlastňovací svůj... Takže OK dle mě je to akto: + Přidejte svůj objekt do našeho katalogu

Totéž se týká: chaty a chalupy k pronajmutí... - Chaty a chalupy k pronajmutí... (Navíc tu trojtečku - výpustku - nahraď html entitou (ampersand)hellip; Typografie na tvých webech trošku kulhá.

A tak dál a tak dál - více kritiky už jen za peníze. ;-)

Hele co ti k tomu mám říct? Pokud jsi to dělal sám, tak se omlouvám a přeji ti spoustu zlepšení... a jednoho dne to bude OK. Učený z nebe nespadl. Pokud ti web kódovalo profi studio, tak by u mě nastala hodně dlouhá komunikace... a nakonec bych jim to asi omlátil o hlavu. Udělat beztabulkový layout s přiměřeně validním kódem považuji za základ.

Pokud jsi amatér, tak zkus analyzovat web třeba na http://seo-servis.cz

Dá ti to alespoň nějakou představu o používání nadpisů (ty snad nepoužíváš vůbec) a vůbec o struktuře stránky. Co se týče tamního bodového ohodnocení, tak 100 je ideál, ale cokoliv nad 90 je OK. Zase cokoliv pod 50 je špatně - tvůj případ.

 

 

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru