HP vydá aplikace pro iOS a Android ke vzdálené správě serverů

Společnost Hewlett-Packard představí nové aplikace pro smartphony a tablety s iOS a Androidem, které systémovým administrátorům umožní na dálku ovládat a konfigurovat servery.
reklama

Nové aplikace nejen, že nabídnou informace o stavu serverů, ale umožní administrátorům také je ovládat (tj. i třeba vypínat) na dálku. Podle Johna Gromaly z HP administrátoři nové nástroje budou také moci využít k přihlášení do serverových aplikací a rychle identifikovat a napravit problémy. Mobilní aplikace budou využívat výhod nových Gen8 serverů, jež HP představilo včera. Servery podle společnosti nabídnou užší integraci hardwaru a softwaru, díky čemuž lze dosáhnout lepšího výkonu na jeden watt, jelikož je zredukováno množství energie nutné k jejich provozu.

Nové servery Gen8 analyzují, monitorují a diagnostikují problémy pomocí 1600 systémových parametrů a aplikace HP administrátorovi tato data zpřístupní na dálku na jeho mobilním zařízení. Pole Gromaly aplikace mimo jiné umožní také spouštět na dálku skripty - například databázové servery půjde nastavit pomocí sktipování přímo v aplikaci. HP zatím neoznámilo, kdy budou mobilní aplikace dostupné.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru