HP vydá aplikace pro iOS a Android ke vzdálené správě serverů

Společnost Hewlett-Packard představí nové aplikace pro smartphony a tablety s iOS a Androidem, které systémovým administrátorům umožní na dálku ovládat a konfigurovat servery.

Reklama

Nové aplikace nejen, že nabídnou informace o stavu serverů, ale umožní administrátorům také je ovládat (tj. i třeba vypínat) na dálku. Podle Johna Gromaly z HP administrátoři nové nástroje budou také moci využít k přihlášení do serverových aplikací a rychle identifikovat a napravit problémy. Mobilní aplikace budou využívat výhod nových Gen8 serverů, jež HP představilo včera. Servery podle společnosti nabídnou užší integraci hardwaru a softwaru, díky čemuž lze dosáhnout lepšího výkonu na jeden watt, jelikož je zredukováno množství energie nutné k jejich provozu.

Nové servery Gen8 analyzují, monitorují a diagnostikují problémy pomocí 1600 systémových parametrů a aplikace HP administrátorovi tato data zpřístupní na dálku na jeho mobilním zařízení. Pole Gromaly aplikace mimo jiné umožní také spouštět na dálku skripty - například databázové servery půjde nastavit pomocí sktipování přímo v aplikaci. HP zatím neoznámilo, kdy budou mobilní aplikace dostupné.

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář