HP se snažilo prodat WebOS za 1.2 miliardy dolarů

Společnost HP se snažila prodat svůj neprosperující operační systém webOS, který dříve získala akvizicí Palmu. Cena? 1.2 miliardy dolarů.
reklama

Pokud vám toto číslo připadá povědomé, pak vězte, že jde přesně o tu samou částku, za kterou HP v roce 2010 koupilo Palm. Mnoho analytiků tehdy kritizovalo tento nákup, neboť se jim cena zdála přemrštěná. HP podle interních informací svůj operační systém nabízelo společnostem jako Amazon, Intel, Facebook nebo Samsung. Žádná z nich o něj však prý nejevila valný zájem - zvláště po té, co tablet HP Touchpad s webOS na trhu absolutně pohořel. 

Kromě velké ceny byl také problém v tom, že HP chtělo i nadále po prodeji webOS tento operační systém používat u svých tiskáren. Jelikož se prodej operačního systému nezdařil, HP se rozhodlo, že z webOS udělá open-source, takže se na vývoji webOS bude moci podílet kdokoli a společnost jej bude moci i nadále používat u některých svých produktů.

Zdroj: Techspot


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru