HP rozesílá infikované USB klíčenky

Některé USB klíčenky HP (Hewlett-Packard), sloužící k nastavení serverů, obsahují navíc nečekané překvapení v podobě červů, využívajících funkci autorun k infikování systémů, ke kterým je klíčenka připojena. Klíčenky byly rozeslány australským zákazníkům HP.
reklama

Kromě kýženého softwaru asistujícího při nastavování serverů jsou na disku obsaženy i červy W32/SillyFDC a W32/Fakerecy. Riziko infekce je minimální, protože oba červy vyžadují pro své šíření přítomnost disketové mechaniky, což u moderních serverů už rozhodně není obvyklá záležitost.

I tak se ale jedná o ukázku toho, jak jsou USB klíčenky, ale i všechna ostatní zařízení využívající různé druhy pamětí, snadno napadnutelná přímo na výrobní lince.

Zdroj: Virus Bulletin

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru