HP přináší vysoce výkonná počítačová řešení pro středně velké společnosti

Hlavní novinkou letošního veletrhu Supercomputing 2007 se stal HP Cluster Platform Workgroup System, který nabízí cenově dostupné a vysoce výkonné počítačové řešení bez těžkostí a zvýšených nákladů spojených s klasickým systémem podnikové třídy. Systém postavený na platformě HP BladeSystem c3000 poskytuje výpočetní výkon téměř jeden teraflop za sekundu, a přitom zabírá plochu jen 0,18 čtverečního metru. Ideálně se tak hodí zejména pro vysoce náročné aplikace v segmentu počítačově podporovaného inženýrství (CAE), ropného a plynařského průzkumu, finančních služeb či přírodních věd. HP CP Workgroup System umožňuje zákazníkům rychleji zvládat rozsáhlé a složité, výpočetně náročné úlohy – poskytuje sedmkrát vyšší výkon simulací než systém tvořený jediným uzlem.
reklama

Svou nabídku technologií pro středně velké firmy HP dále rozšířilo uvedením prvků Solution Blocks pro vědecké účely či CAE, a dále velkokapacitních x86 serverů konstruovaných pro prostředí s vysokými nároky na výpočetní výkon.

„Společnost HP rozšiřuje možnosti vysoce výkonných počítačových systémů pro středně velké firmy. Naše snadno použitelná a cenově dostupná řešení umožňují zákazníkům udržet si náskok před konkurencí,řekl Winston Prather, viceprezident a ředitel divize High Performance Computing společnosti HP. „V září HP uvedlo BladeSystem c3000, první kompaktní, ekonomické a integrované blade prostředí na trhu určené právě pro středně velké společnosti. Naším cílem s novými systémy je být největším dodavatelem, který je schopen řešit všechny IT potřeby zákazníků v segmentu středně velkých firem.

Vysoký výpočetní výkon pro středně velké společnosti

HP CP Workgroup System je postaven na nejuniverzálnější blade skříni pro středně velké firmy, vzdálená pracoviště a pobočkové kanceláře – HP BladeSystem c3000, s pracovním označením Shorty. Toto energeticky úsporné blade řešení je konstruováno pro umístění v malém prostoru. Jeho zdroje napájení lze připojit do standardních elektrických zásuvek, systém konsoliduje kabelové rozvody a má snadno použitelné nástroje pro správu.

Konstruktéři HP vyšli z tohoto hardwaru jako základny pro středně velké zákazníky, kteří se potýkají s výpočetně náročnými pracovními úlohami. Vytvořili z něj integrované řešení s výkonnými servery, propojeními, volitelnými úložišti, řešením napájení a chlazení, operačními systémy, middlewarem a softwarem pro správu clusteru.

Společnost HP také oznámila první z plánovaných produktů Solution Blocks, které budou nabízet její prodejci aplikací. Tyto produkty poskytnou středně velkým firmám další podporu a usnadní nasazení nových technologií.

Zákazníkům v segmentu přírodních a dalších věd dodávají certifikovaní prodejci HP a Accelrys hotové řešení Accelrys Materials Studio složené z platformy CP Workgroup System, Linux a ze softwaru pro správu XC Cluster.

Pro zákazníky v segmentu CAE je určeno řešení ANSYS FLUENT CFD nakonfigurované z technologií CP Workgroup System a Windows® Compute Cluster Server, které nabízí společnost ANSYS a její obchodní partneři. Aplikace ANSYS FLUENT CFD dosahují na plně nakonfigurovaném systému CP Workgroup sedmkrát vyššího výkonu, než na samostatném stolním počítači.

Obě řešení pomáhají zvýšit produktivitu simulace a modelování, a přitom umožňují maximálně optimalizovat náklady na jejich vlastnictví a provoz.

„HP Cluster Platform 3000 se systémem Windows Compute Cluster Server umožňuje společnosti Callaway Golf modelovat různé zásadní aspekty konstrukce hlavy hole ještě před vyřezáním formy,“ řekl Matt Erickson, senior manažer analýzy a měření produktů ve společnosti Callaway Golf. „Před výrobou prvního prototypu jsme schopni určit charakteristiky výkonu a provést rozsáhlou analýzu nedostatků. To snižuje náklady na vývoj špičkových kompozitních, titanových a nerezových dílů, a zkracuje dobu potřebnou k uvedení výrobků na trh, neboť podstatně snižujeme počet cyklů potřebných k optimalizaci a návrhu. Pro Callaway je to obrovská výhoda, která nám zaručuje dlouhodobě vedoucí pozici na trhu v konstrukci inovativních holí.“

Nový server, který se ideálně hodí pro zákazníky HPC

HP dále oznámilo uvedení nového rackového serveru, který se ideálně hodí pro středně velké společnosti s vysokými nároky na výkon. HP ProLiant DL160 G5 je zkonstruován s ohledem na optimální poměr ceny a výkonu ve výpočetně náročných prostředích.

Server je založen na čipové sadě Intel® 5400 a podporuje čtyřjádrové procesory. Je optimalizován pro náročné aplikace, které vyžadují maximální propustnost a výpočetní výkon systému. Těmto požadavkům jsou přizpůsobeny jeho vlastnosti z hlediska rozhraní, paměti i správy. Server DL160 G5 bude k dispozici v konfiguracích HP Cluster Platform pro aplikace HPC.

Dostupnost a ceny

HP Cluster Platform Workgroup System je v prodeji již nyní a HP ProLiant DL160 G5 by měl být na trhu dostupný v průběhu prvního čtvrtletí 2008. Cenová nabídka na CP Workgroup System je k dispozici na webu www.hp.com/go/CP-Express, ceny serveru HP DL160 G5 budou začínat pod 1 500 americkými dolary.

HP Cluster Platform Workgroup System je součástí portfolia HP Unified Cluster pro HPC, jež zahrnuje integrované výpočetní, úložné a vizualizační prostředky v komplexní řadě řešení, od produktů základní třídy až po plně vybavené produkty.

Další informace o vysoce výkonných počítačových systémech společnosti HP jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/hptc. Více informací o řešeních HP pro středně velké firmy najdete na webu www.hp.com/go/midsizebusiness.

O společnosti HP

HP se zaměřuje na zjednodušení používání technologií pro všechny své zákazníky – od domácích uživatelů až po velké společnosti. S produkty, které zahrnují tisk, osobní počítače, software, služby a IT infrastrukturu patří HP mezi největší IT společnosti. Za čtyři fiskální čtvrtletí, končící 31. říjnem 2007, dosáhly celkové tržby společnosti HP 104,3 miliard USD. Další informace o HP (NYSE) jsou k dispozici na www.hp.cz.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru