HP plánuje tablety s Windows 8, budoucnost webOS je nejistá

Jakmile Microsoft v příštím roce vydá své Windows 8, uvede společnost HP na trh tablety postavené na tomto operačním systému. Otázkou zůstává, co bude s webOS.
reklama

To, že se HP u svých nových tabletů bude spoléhat na Windows 8, oznámila nová šéfka společnosti Meg Whitmanová v rámci své řeči k analytikům, ve které také uvedla, že společnost nakonec nebude prodávat svou počítačovou divizi, jak se dříve spekulovalo. I když se HP v oblasti tabletů zatím moc neprosadilo, Whitmanová věří, že to jde ještě napravit. Společnost kvůli tomu sjednotí několik svých divizí a bude se zaměřovat na "výrobu méně produktů s vyšší kvalitou". Podle Whitmanové se HP dříve soustředilo zbytečně na výrobu příliš mnoha zařízení.

A co mezi mnoha uživateli stále oblíbený operační systém webOS, který HP nyní vlastní? "Zatím určitě víme, že se budeme zaměřovat na tvorbu tabletů postavených na platformě od Microsoftu," řekl Todd Bradley z HP. "O budoucnosti webOS se bude ještě diskutovat."

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru