HP končí s WebOS, uvažuje o prodeji počítačové divize

Společnost Hewlett-Packard včera potvrdila, že zastaví vývoj operačnícho systému WebOS a uvažuje o prodeji své počítačové divize PSG.

Reklama

Největší světový výrobce počítačů pro svou počítačovou divizi PSG zvažuje několik variant a jednou z nich je “plné oddělení od HP.” Na druhou stranu odle informací agentury Bloomberg HP uvažuje o koupi společnosti Autonomy, druhého britského největšího výrobce softwaru ve Velké Británii - nabízí za něj údajně až 10 miliard dolarů. Autonomy se podle svých webových stránek zabývá vývojem softwaru na “analýzu dat, ať už v textové, audio, obrázkové nebo video formě.” HP se v minulém roce vrhl na trh s mobilními zařízeními koupí Palmu. V tomto roce pak Hewlett-Packard vydal tablet TouchPad, který je postaven na WebOS, operačním systému Palmu.

Tržby TouchPadu však doposud byly velmi slabé. A tržby nejsou dobré ani v oblasti počítačů, podle analytické společnosti IDC se prodeje počítačů velkých výrobců typu HP ve druhém čtvrtletí zvýšily pouze minimálně. Není tak divu, že Hewlett-Packard uvažuje o prodeji své počítačové divize, PSG. “Oddělení počítačů od ostatních služeb by HP umožnilo soustředit se na byznys s většími maržemi,” říká analytik Charles King z IDC. HP je v současné době největším výrobcem počítačů na světě, první osobní počítače pro každou domácnost společnost představila v roce 1968.

Zdroj: PCW

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář