HP končí s WebOS, uvažuje o prodeji počítačové divize

Společnost Hewlett-Packard včera potvrdila, že zastaví vývoj operačnícho systému WebOS a uvažuje o prodeji své počítačové divize PSG.
reklama

Největší světový výrobce počítačů pro svou počítačovou divizi PSG zvažuje několik variant a jednou z nich je "plné oddělení od HP." Na druhou stranu odle informací agentury Bloomberg HP uvažuje o koupi společnosti Autonomy, druhého britského největšího výrobce softwaru ve Velké Británii - nabízí za něj údajně až 10 miliard dolarů. Autonomy se podle svých webových stránek zabývá vývojem softwaru na "analýzu dat, ať už v textové, audio, obrázkové nebo video formě." HP se v minulém roce vrhl na trh s mobilními zařízeními koupí Palmu. V tomto roce pak Hewlett-Packard vydal tablet TouchPad, který je postaven na WebOS, operačním systému Palmu.

Tržby TouchPadu však doposud byly velmi slabé. A tržby nejsou dobré ani v oblasti počítačů, podle analytické společnosti IDC se prodeje počítačů velkých výrobců typu HP ve druhém čtvrtletí zvýšily pouze minimálně. Není tak divu, že Hewlett-Packard uvažuje o prodeji své počítačové divize, PSG. "Oddělení počítačů od ostatních služeb by HP umožnilo soustředit se na byznys s většími maržemi," říká analytik Charles King z IDC. HP je v současné době největším výrobcem počítačů na světě, první osobní počítače pro každou domácnost společnost představila v roce 1968.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru