HP chystá konkurenci pro Amazon Web Services

Společnost HP je podle listu New York Times připravena do dvou měsíců spustit cloudovou službu podobnou Amazon Web Services. 

Reklama

Oznámil to senior vice prezident HP Zoarawar Singh. HP podle něj pracuje na cloudové službě již více jak rok a podle Singha je to zatím nejambicióznější projekt pod vedením Meg Whitmanové: společnost se snaží o vytvoření platformy s velkým množstvím služeb. Mezi prvními aplikacemi dostupnými v rámci nové služby budou podle Singha strukturované i nestrukturované databáze a analytické služby. Dále pak HP umožní vývojářům spouštět webové aplikace naprogramované v populárních jazycích jako Ruby, Java a PHP. 

Není zatím jasné, kolik budou výše zmíněné služby od HP stát, vyrovnat se cenám Amazonu však nebude lehké. Již nyní na platformě od Amazonu běží celá řada aplikací a webových řešení známých firem a zákazníci platí modelem “pay as you go” od dvou centů za hodinu (v závislosti na trafficu a funkcích se cena zvedá). “I když zákazníci k nám od Amazonu kvůli ceně ve velkém asi utíkat nebudou, máme již v současné době řadu uživatelů v našem beta programu, kteří naše služby vidí jako zajímavou alternativu,” uvedl Singh s tím, že HP nebude stavět velká datacentra jako Amazon nebo Google, ale vytváří spíše menší datová centra po celé planetě.

Zdroj: Techspot
Tagy: 

Reklama

Přidat komentář