Hosting Heroku míří do Evropy

Specializovaná cloudová platforma pro aplikace psané v Ruby, Node.js, Clojure, Java, Python a pomocí Scala míří do Evropy. Heroku je hosting pro profesionály, fungující v základní verzi zdarma. Díky evropským datacentrům tak můžete zrychlit načítání aplikací mířících k evropským uživatelům.

Reklama

Znáte Heroku? I pokud si netykáte s výše uvedenými programovacími jazyky, měli byste Heroku znát. Tedy pokud jste někdy vytvářeli aplikaci pro Facebook. Ten totiž při jejím vytváření nabízí hosting právě na Heroku.

Heroku se od běžného hostingu liší především v tom, že k němu nepřistupujete přes FTP, ale pomocí nástroje Git. Funguje spolehlivě a chcete-li si vyzkoušet psaní aplikací například v Ruby nebo Pythonu, vřele vám jej doporučuji. Na Heroku mi běží například www.lesscss.cz.

Před pár dny vyšla na blogu Heroku zpráva, že Heroku začíná využívat evropská datacentra, což je dobrá zpráva i pro české vývojáře.

V článku Introducing the Europe Region, Now Available in Public Beta se dozvíte, že evropský region zatím funguje ve fázi veřejné betaverze a najdete zde i příkazy pro migraci do evropského datacentra.

Reklama

Přidat komentář