Hnutí za likvidaci IE6

Jestli někdo opravdu zná všechny strasti spravování vyvíjející se platformy za nutnosti zachovat zpětnou kompatibilitu, pak je to Microsoft. Ovšem web je vyvíjen hlavně osobami, které pro určité typy prohlížečů optimalizují obsah a takto defacto určují podíly na trhu.
reklama

Toho času používá zhruba 27,21 % (údaj z července) všech internetových uživatel starodávný IE6. Dalších 23,09 % svěřilo svoje browsení IE7 a 16,21 % pak pro změnu Firefoxu. U IE6 se jedná o poměrně vysoké číslo, což je tak trochu s podivem s ohledem na neustále vyskakující hlášky o dostupnosti nové verze.

Zejména chudáci tvůrci webových stránek a admini většinou přistupují k IE6 s naprosto neskrývanou averzí. A zřejmě velmi podobná skupinka uživatelů, která nemůže IE6 již vystát, stojí i za aktivitou IE6 No More, jež se snaží uživatele na zastaralou verzi upozorňovat, jak to jen jde. Ale boj to nebude jednoduchý, nakonec, co chcete dělat s firmami a institucemi, které mají IE6 nařízený shora?

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru