Hledáte malware na vlastním webu? Zeptejte se přímo Google!

Všichni víme, že Google dnes indexuje (téměř) vše - to dobré, i to špatné. A právě to špatné mohou zkušené osoby využít k získání informací o webu a ten poté hacknout - pro tento postup se již vžil i regulérní pojem "Google hacking".
reklama

Jak je pro společnost Google typické, aktivně jde po byť i sebemenší příležitosti a opět se jí povedl mistrovský tah na šachovnici - považte sami: Udělala z této funkce skutečný nástroj pro vývojáře. Jakkoli to zní na první poslech / přečtení neobvykle, má to skutečně nemalý potenciál zkvalitnit nejeden web, takže radíme rozhodně nepodcenit.

Na blogu Google developera Lucase Ballarda se objevil následující post: "S radostí oznamujeme, že jsme spustili službu, díky níž Google ještě více pomůže webmasterům při tvorbě webu. Sbírka nástrojů Webmaster Tools nyní obsahuje i vzorky škodlivého kódu, které lze v jejich nejtypičtější formě (vložené HTML tagy, Flash soubory či JavaScript) najít pod položkou "Malware details"."

Zdroj: Internetnews blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru