Hlasový asistent Watson se chystá na mobilní zařízení

Hlasový asistent Watson od IBM je údajně v porovnání se Siri od Apple hlasovým géniem. Kdy se ho dočkáme na mobilních zařízeních?
reklama

Watson dokáže odpovědět na otázky typu "Který autor napsal ¨Byla to temná bouřlivá noc¨?" (mimochodem, byl to Edward Bulwer-Lytton). Až doposud byl Watson příliš objemný na to, aby fungoval na mobilních zařízeních. Všechny jeho "vědomosti" byly uloženy na velkém množství serverů a k jeho provozu byla třeba výkonných procesorů a mnoho energie. To se však nyní má změnit. Podle Bernieho Meyersona z IBM "množství energie potřebné pro provoz Watsonu rapidně klesá", což znamená, že Watson 2.0 by již měl fungovat i na mobilních zařízeních. IBM Watson používá ke zpracování obrovského množství dat, které pocházejí například od finančních institucí typu Citigroup.

V cestě Watsona na mobilní zařízení však leží jeden velký balvan. Společnost Nuance, která stojí za Siri, vlastní několik patentů na určité technologie, jež jsou pro provoz Watsona nezbytné a Nuance je nyní IBM licencuje. Není tak jasné, jak se obě společnosti na další spolupráci dohodnou. Vezmeme-li však v úvahu, že IBM se vždy soustředilo na velké firemní prostředí a Nuance spíše na běžný spotřebitelský trh, dohoda není nemožná. Na hlasového agenta Watson na mobilních zařízeních si sice budeme muset ještě pár let počkat, už teď je však na co se těšit.

Zdroj: ZDNet
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru