Heuthes: Google Chrome se pro profesionální užití nehodí

Společnost Huethes zveřejnila výsledky svých testů webových prohlížečů, ve kterých jinak velmi oblíbený Google Chrome propadl.
reklama

Huethes testoval prohlížeče ve svých systémech ISOF a bankovních systémech GRYFCARD a MULTICENTAUR. Kvůli vysoké rychlosti a systému nezávislých záložek (sanboxing) byly do Chrome od Googlu vkládány velké naděje. Chrome však z testů odešel jako poražený. Podle Heuthes se jako velký problém projevilo časté vydávání nových verzí tohoto prohlížeče. Kvůli tomu totiž musí systémoví administrátoři a tvůrci webových stránek provádět u každé nové verze řadu testů kompatibility.

V sedmé verzi Chrome se navíc objevila chyba v XML (54969), která - i když o ní Google věděl - se objevila i v další stabilní verzi 7, jež byla vydána o dva týdny později. Všichni uživatelé systému ISOF, kteří na verzi 7 upgradovali, jej kvůli této chybě nemohli používat. Heuthes dodává, že ani u Internet Exploreru se takové chyby nevyskytovaly. U Firefoxu naopak společnost upozornila na to, že každá jeho verze je velmi stabilní a dá se na ni spolehnout.

Avšak pojďme zpátky k Chrome. Verze 8 a 9 tohoto prohlížeče stále obsahovaly zmíněnou chybu a až devátá verze přinesla opravu. Heuthes uzavírá, že když k tomuto problému přičteme to, že se Chrome automaticky aktualizuje bez uživatelova vědomí a velmi těžko se vrací na předchozí verzi, není vhodný pro profesionální využití. „Je tak trochu zvláštní, že open-source komunita okolo Mozilly zvládá práce na svém Firefoxu lépe, než stovky vývojářů Googlu,“ uvedl Wojciech Grzybek z Heuthes.

Zdroj: ISOF.pl

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Společnost Huethes asi nezná MSI verzi Google Chrome která je instalována na uživatele a kterou nasazují správci podnikové sítě. ti rohodují o tom kdy a co bude instalováno/aktualizováno.

vzhledem k tomu že MSI verze se instaluje do složky Program Files kde běžný uživatel nemá práva zápisu, pochybuju že by se Chrome sám aktualizoval. Pro podnikové užití je tedy tato verze vhodná.

detaily viz můj článek Google Chrome 6 distribuován jako MSI balíček (pro všechny uživatele a ve složce Program Files)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru