Heslo na iPhonu a Androidu lze prolomit během pár sekund

Švédská bezpečnostní firma Micro Systemation ukázala, jak jednoduché je obejít heslo (tzv. passcode) na zařízeních s iOS a Androidem.
reklama

Technici Micro Systemation k tomu použili vlastní bezpečnostní nástroj zvaný XRY, který mimo jiné používá FBI nebo americká armáda či tajná služba ke stejným účelům. Prolomení hesla trvá pouze pár sekund, což dokazovalo video na YouTube, které však po zveřejnění této zprávy bylo staženo. Software Micro Systemation umí nejen prolomit heslo telefonu, ale také vytáhnout z uzamčeného mobilu data, včetně těch zašifrovaných. 

Nástroj má intuitivní ovládání, takže prolomení hesla zvládne opravdu každý. Při používání XRY se však uživatel dostává na tenký led, jelikož nejde o zrovna legální činnost. "Pokud má policie povolení, není v použití XRY problém. Pokud však (policisté) půjdou mezi demonstranty, vezmou jim telefony a okamžitě je začnou prohánět přes XRY, pak máme velký problém," XRY je v současné době ve verzi 6.2 a na jeho všechny funkce se můžete podívat zde.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru