Hackeři se vracejí ke starým technikám

Společnost Symantec upozornila na rostoucí hrozbu distribuce a šíření nebezpečného softwaru prostřednictvím vyměnitelných zařízení.
reklama

Zatímco v 80. a 90. letech minulého století šířili hackeři svůj software skrze diskety, dnes, o dvacet let později, vše nasvědčuje tomu, že se nám historie opět opakuje: Jen v současné době tyto staré nebezpečné kódy modifikovali pro použití na vyměnitelných paměťových zařízeních s (obvykle) USB rozhraním. Účel je samozřejmě pořád stejný, vše slouží k šíření škodlivého softwaru mezi nic netušícími uživateli.

Z průzkumů společnosti Symantec vyplynulo, že pomocí spustitelných souborů přenášených mezi počítači se nyní v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky šíří 65 % nebezpečného kódu, což oproti předchozímu roku představuje zvýšení o jednu třetinu. Jak již bylo naznačeno, stojí za tím vyměnitelná média - jmenovitě USB klíčenky, jež dnes stojí pár korun. Jedna drobná změna tu oproti minulým časům ale přece jen je, útoky jsou dnes více finančně motivované: Hledají se v první řadě osobní údaje, které lze v "undergroundové" ekonomice proměnit na peníze.

Zdroj: Zpráva 2009 ISTR (Internet Security Threat Report) společnosti Symantec

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru