Hacker zatčen za hacknutí dvojice VIP účtů na Twitteru

Jistý mladý hacker byl zatčen francouzskými bezpečnostními složkami za to, že se vloupal na twitterovské účty patřící Baracku Obamovi a Britney Spears. Za tuto zdánlivě nevinnou legrácku ale může dle francouzského práva dostat až 2 roky „natvrdo“.
reklama

Dotyčný sám sebe označuje jménem „Hacker Croll“ a jde o 23 let starého nezaměstnaného počítačového technika, o němž bylo pouze prozrazeno to, že se křestním jménem jmenuje Francois. Jeho zatčení se odehrálo v regionu Puy-de-Done a bylo výsledkem předchozího čilého měsíčního pátrání.

Zahraniční magazín Sky News s Hackerem Crollem nedávno uspořádal interview, v němž se Francois mimo jiné zmínil o tom, že jejich hesla uhodnul na základě studia jejich stránek na Facebooku a Twitteru. Hacker se dále nechal slyšet, že nejednal s úmyslem škodit. Soud proběhne 24. června a jeho výsledek může být všelijaký – klidně i 2 roky prázdnin za mřížemi.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru