Hacker provedl jailbreak iPhonu 5, Google Maps se objevily na iOS 6

Hacker Grant Paul známý na Twitteru pod přezdívkou @chpwn oznámil, že se mu přes víkend povedl jailbreak iPhone 5, což dokazuje publikováním několika fotografií.
reklama

Fotografie se následně objevily na serveru All Things Digital. I když jailbreak iOS 6 byl oznámen už dříve, čekalo se, že jailbreak tohoto OS na iPhone 5 potrvá o něco déle kvůli hardwarovým bezpečnostním mechanismům. Překonání "nástrah" u procesoru A5, který pohání starší iPhone 4S, trvalo několik měsíců. I když se jailbreak podle fotografií nejspíše opravdu povedl, bude trvat ještě nějaký čas, než se objeví oficiální jailbreakovací nástroj pro veřejnost. 

Zajímavou zprávou také je, že Ryan Petrich dokázal z iOS 5.1 na iOS 6 přenést Google Maps, což mnozí uživatelé jistě ocení. Nové mapy Apple v iOS 6 totiž zatím příliš dobrých recenzí neposbíraly. Podle Petricha jsou Google Maps na nejnovější verzi mobilního OS od Apple zatím nestabilní, to se však má brzy změnit.

Zdroj: Techspot

 

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru